Литературный вечер в честь Ахмета Байтурсынова

Ақсу қара металлургия колледжінде Ахмет Байтұрсынұлына арналған әдеби кеш өтті. Жиын қазақтың ұлы ағартушысының 150 жылдығына арналды.

Кеш қонақтары қалалық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің басшысы Мақпал Сүлейменова мен бөлім әдіскері Гүлнәр Елгонденова. Кездесуді ХХІІ Сәтбаев оқуларының жеңімпазы Дмитрий Головянко ашты. Ахмет Байтұрсынұлы туралы мазмұнды ақпаратпен облыстық ғылыми-тәжірибелік конференцияның жеңімпазы Богдан Богданов бөлісті. Бұған дейін ұстаз Рауза Жандилова қызықты баяндама жасады. Байтұрсыновтың «Шал мен ажал» шығармасын Абай оқуларының жеңімпазы Ерасыл Теміржан оқыды. Ұстаз Өміргүл Орынбай қазақ ағартушының өмірі мен шығармашылығына арналған викторина ұйымдастырды. Ұстаз Әлия Бигалинова өз баяндамасын қазақстандықтар үшін маңызы бар басқа да даталарға арнады.

Кеш соңында қатысушылар қағаз алмаларға өз ойлары мен тілектерін жазып, арнайы ағашқа ілді. Қонақтар колледжге және оның ұжымына кездесу үшін алғыстарын білдіріп, ұйымдастырушыларға жаңа шығармашылық жеңістер тіледі.
______________________________________
Литературный вечер в честь Ахмета Байтурсынова прошел в Аксуском колледже черной металлургии. Встречу посвятили 150-летию великого казахского просветителя.

Гостями вечера стали руководитель культуры и развития языков города Макпал Сулейменова и методист отдела Гульнар Елгонденова. Встречу открыли победитель ХХІІ Сатпаевских чтений Дмитрий Головянко. Познавательной информацией об Ахмете Байтурсынове поделился победитель областной научно-практической конференции Богдан Богданов. Перед этим интересную презентацию устроила преподавтаель Рауза Жандилова. Ерасыл Темиржан, призер Абаевских чтений, прочитал произведение Байтурсынова «Шал мен ажал». Преподаватель Омиргуль Орынбай организовала викторину, посвящённую жизни и творчеству казахского просветителя. Педагог Алия Бигалинова посвятила своё выступления другим круглым датам, значимым для казахстанцев.

В конце вечера его участники написали на бумажных яблоках свои мысли и пожелания и повесили их на специальное дерево. Гости поблагодарили колледж и его коллектив за встречу и пожелали организаторам новых творческих побед